Aktuální teplota

• en
  • de

Kanalizace a vodovod

Nový vývoj v projektu centrální kanalizace a vodovodu do Hoděmyšle

4. 2. 2020 Zobrazit více

Veřejné osvětlení v obci

Informace o vývoji rekonstrukci veřejného osvětlení.

4. 2. 2020 Zobrazit více

Krásné Vánoce

Krásné VánoceVážení občané,
přejeme vám krásné Vánoce strávené v okruhu vašich nejbližších..

20. 12. 2019 Zobrazit více

Informace z provozu ČOV Rožmitál pod Třemšínem

Rožmitálská ČOV nepřijímá odpadní vody k čištění.

18. 11. 2019 Zobrazit více

Sběr použitých jedlých olejů

Sběr použitých jedlých olejůSběr použitých jedlých olejů je zahájen!

22. 5. 2019 Zobrazit více

Malé shrnutí veřejné schůze k tématu výstavby kanalizace v obci

Otočení se za veřejnou schůzí, jejímž hlavním tématem byla plánovaná výstavba kanalizace v obci.

Vážení spoluobčané,

v pátek 5.4.2019 se od 20-ti hodin konala veřejná schůze kvůli plánované výstavbě kanalizace v obci. Hostem schůze byl Ing. Petr Plichta, jednatel společnosti PROVOD-inženýrská spol.s r.o. S touto společností spolupracuje obec již od prvopočátku a stojí za projektem kanalizace a vodovodu a veškerou manažerskou a dotační činností.

Na schůzi Ing. Plichta v rychlosti představil celý projekt, podal informaci k probíhajícímu výběrovému řízení na zhotovitele stavby, vysvětlil technické řešení přípojky. Dále jsme řešili investiční a provozní náklady. Zaznělo, že odhadovaná cesta stočného a vodného je 80 - 85 Kč. Ing. Plichta uvedl, že uvažovaný příspěvek obci za zhodnocení pozemku připojením na veřejnou kanalizaci je 15 tis. Kč. Tyto finance by byly příjmem rozpočtu obce.

Na schůzi zazněly výtažky z legislativy, která jasně říká, jak mají občané nakládat s odpadními vodami. Přípustné jsou pouze tyto: 1) napojení na veřejnou kanalizaci, 2) pravidelné vyvážení jímky na ČOV, 3) povolená domovní čistírna odpadních vod.

In. Plichta odpovídal na dotazy, které v průběhu schůze zazněly.

V současné době zajišťujeme financování celé akce. Byly podány dvě žádosti o dotaci ze Středočeského kraje. Jedna na spolufinancování veřejných částí kanalizačních přípojek a druhá na spolufinancování kanalizace jako takové. Jedná se o 7 milionů korun, které by výrazně ovlivnily realizaci celého projektu.

Předpokládáme, že během srpna by proběhla další, tentokrát dílčí, setkání s občany. Jedno v Hoděmyšli, druhé v Sedlici. Věříme, že už pro vás budeme mít konečné informace, jak se bude projekt v obci ubírat další cestou.

Pokud by se kdokoliv chtěl informovat na trasu vedení kanalizace či jiné záležitosti, může využít úředních hodin a navštívit nás na obecním úřadu.

Ing. Zuzana Šourková, starostka obce

24. 4. 2019 Zobrazit méně

Obec Sedlice pořádá příměstské tábory

Obec Sedlice během tří let uskuteční 9 běhů příměstských táborů v prostorách Víceúčelového sportovního areálu v Hoděmyšli.

1. 4. 2019 Zobrazit více

Víceúčelový sportovní areál v Hoděmyšli opět přivítal příznivce hasičského sportu

Další ročník tradiční soutěže v požárním sportu

23. 7. 2018 Zobrazit více

Tisková zpráva DSO ORP Příbram

Tisková zpráva o propagaci regionu

24. 5. 2018 Zobrazit více

Dokončení projektu "Zateplení společenské budovy v obci Sedlice"

Dokončení projektu "Zateplení společenské budovy v obci Sedlice"Budova v Hoděmyšli je zdárně opravena.

15. 12. 2017 Zobrazit více