Aktuální teplota

• en
  • de

Sběr použitých jedlých olejů

Sběr použitých jedlých olejůSběr použitých jedlých olejů je zahájen!

22. 5. 2019 Zobrazit více

Malé shrnutí veřejné schůze k tématu výstavby kanalizace v obci

Otočení se za veřejnou schůzí, jejímž hlavním tématem byla plánovaná výstavba kanalizace v obci.

Vážení spoluobčané,

v pátek 5.4.2019 se od 20-ti hodin konala veřejná schůze kvůli plánované výstavbě kanalizace v obci. Hostem schůze byl Ing. Petr Plichta, jednatel společnosti PROVOD-inženýrská spol.s r.o. S touto společností spolupracuje obec již od prvopočátku a stojí za projektem kanalizace a vodovodu a veškerou manažerskou a dotační činností.

Na schůzi Ing. Plichta v rychlosti představil celý projekt, podal informaci k probíhajícímu výběrovému řízení na zhotovitele stavby, vysvětlil technické řešení přípojky. Dále jsme řešili investiční a provozní náklady. Zaznělo, že odhadovaná cesta stočného a vodného je 80 - 85 Kč. Ing. Plichta uvedl, že uvažovaný příspěvek obci za zhodnocení pozemku připojením na veřejnou kanalizaci je 15 tis. Kč. Tyto finance by byly příjmem rozpočtu obce.

Na schůzi zazněly výtažky z legislativy, která jasně říká, jak mají občané nakládat s odpadními vodami. Přípustné jsou pouze tyto: 1) napojení na veřejnou kanalizaci, 2) pravidelné vyvážení jímky na ČOV, 3) povolená domovní čistírna odpadních vod.

In. Plichta odpovídal na dotazy, které v průběhu schůze zazněly.

V současné době zajišťujeme financování celé akce. Byly podány dvě žádosti o dotaci ze Středočeského kraje. Jedna na spolufinancování veřejných částí kanalizačních přípojek a druhá na spolufinancování kanalizace jako takové. Jedná se o 7 milionů korun, které by výrazně ovlivnily realizaci celého projektu.

Předpokládáme, že během srpna by proběhla další, tentokrát dílčí, setkání s občany. Jedno v Hoděmyšli, druhé v Sedlici. Věříme, že už pro vás budeme mít konečné informace, jak se bude projekt v obci ubírat další cestou.

Pokud by se kdokoliv chtěl informovat na trasu vedení kanalizace či jiné záležitosti, může využít úředních hodin a navštívit nás na obecním úřadu.

Ing. Zuzana Šourková, starostka obce

24. 4. 2019 Zobrazit méně

Obec Sedlice pořádá příměstské tábory

Obec Sedlice během tří let uskuteční 9 běhů příměstských táborů v prostorách Víceúčelového sportovního areálu v Hoděmyšli.

1. 4. 2019 Zobrazit více

Víceúčelový sportovní areál v Hoděmyšli opět přivítal příznivce hasičského sportu

Další ročník tradiční soutěže v požárním sportu

23. 7. 2018 Zobrazit více

Tisková zpráva DSO ORP Příbram

Tisková zpráva o propagaci regionu

24. 5. 2018 Zobrazit více

Dokončení projektu "Zateplení společenské budovy v obci Sedlice"

Dokončení projektu "Zateplení společenské budovy v obci Sedlice"Budova v Hoděmyšli je zdárně opravena.

15. 12. 2017 Zobrazit více

Mikuláš domů

Chcete-li si objednat Mikuláše se svými pomocníky pro svá dítka, info níže...

29. 11. 2016 Zobrazit více

Ukončení projektu “Obnova křížku u č.e. 64”

Ukončení projektu “Obnova křížku u č.e. 64”Dokončení další projektu s dotací od Středočeského kraje

25. 11. 2015 Zobrazit více

Zařazení novinek z kultury na Rožmitálsku

Vážení,
abychom Vám ještě více přiblížili kulturu, zařadili jsme na naše stránky novou rubriku, a to "Kultura v regionu".
Zde najdete aktuální akce, které pro Vás připravila rožmitálská knihovna.

3. 6. 2015

Ukončení projektu “Fitpark na Hřišti Hoděmyšl”

Ukončení projektu “Fitpark na Hřišti Hoděmyšl”Další projekt zdárně ukončen..

27. 5. 2015 Zobrazit více