Oslavy 27. srpna 2011

V sobotu 27. srpna jsme oslavili 115. výročí založení sboru dobrovolných hasičů v Sedlici a zároveň slavnostně otevřeli zrekonstruovanou budovu obecního úřadu a požární zbrojnice. Rekonstrukce byla spolufinancována Středočeským krajem, konkrétně Středočeským fondem rozvoje obcí a měst v rámci dotace získané v roce 2010.

Veškeré slavnostní dění započalo koncertem Rožmitálské Venkovanky, který potěšil každého příchozího. Po skončení koncertu přivítal starosta SDH pan Vojtěch Janda návštěvníky a zahájil tak samotné oslavy výročí založení SDH Sedlice. Poté byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná budova obecního úřadu. Symbolickým přestřihnutím stuhy byla otevřena a předána požární zbrojnice našim dobrovolným hasičům. Jako dar k jejich krásnému výročí bylo zakoupeno ponorné čerpadlo.

Návštěvníci oslav si mohli prohlédnout budovu obecního úřadu i požární zbrojnici. Ku příležitosti 115. výročí založení sboru dobrovolných hasičů byla připravena krásná výstava.

Poté jsme se shromáždili u místní hospůdky Pod Hůrkou a za doprovodu hudby Rožmitálské Venkovanky jsme se společně vydali průvodem k pomníku, kde jsme položili věnec a uctili tak památku padlých. Starosta SDH pan Vojtěch Janda předal ocenění vyznamenaným hasičům a sám také nějaká obdržel.

Rožmitálská Venkovanka nás ještě doprovodila na hřiště do Hoděmyšle, kde se konala hasičská soutěž.

Počasí nám sice ten den moc nepřálo, ale věřím, že i přes ten studený déšť si to všichni přítomní užili.

Všem, kteří se podíleli na přípravách oslav děkuji.

Ing. Zuzana Šourková

oslavy